Vércukorszint változása

Orvos válaszol rovat

Kérdező

2011. 11. 07. | 19:12

Tisztelt doktornő!
Humulin m3 inzulinnal kezelem magam most fedezték fel betegségemet. Súlyom normál, fizikai munkát végzek. Reggel 20 este pedig 16 egységet kapok, mégis reggelre rendszerint megnő a vércukorszintem estére pedig alacsony, mindez reggel inzulin beadása előtt este pedig beadás után történik. Mi lehet az oka? Semmiféle cukros élelmiszert nem fogyasztok, betartom a diétát és a napi 6-szori étkezést, 42 éves vagyok.

Orvosszakértő

2011. 11. 13. | 05:57

Kedves Kérdező!
Azt gondolom, hogy sok az esti inzulin adagja, ezért hypozik és Somogyi effektus miatt emelkedik meg reggelre a vércukorszintje (bár az is lehet, hogy az inzulin hatása nem megfelelő, másfajta inzulin lehet szükséges). A reggeli vércukor pedig valószínű azért magas evés után, mert ott kevés a 20E M3. Ennyit tudok „magyarázni”, látatlanban. A fogalmaknak (hypyglycaemia hajlam, Somogyi effektus) utána tud nézni a neten, de érdemes beszélni a kezelőorvosával, továbbra is az a véleményem.