Cukorbetegség 8 évesnél

Orvos válaszol rovat
Tisztelt Doktor!

Én egy 8 éves cukorbeteg kisfiú édesanyja vagyok. 3 éve már,hogy inzulinpumpát használ. kb. másfél két éve, hogy észrevettük az infúziós szerelék helyén fokozatosan kezd eltűnni a zsírszövet. Volt,hogy a gondos fertőtlenítés ellenére begyulladt a még bent lévő kanül. Próbálom mindig más helyre szúrni neki de mivel vékony testalkatú,sokszor előfordul,hogy fáj, illetve bevérzik. A pumpa előtt pennel szúrtuk,akkor pedig a szúrás helye ugyanígy nagy felületen, megduzzadt.Mi okozhatja ezt az elváltozást nála?Hogyan tudnánk ezeket a tüneteket visszafordítani illetve végleg eltüntetni?Nagyon aggódom mi lesz vele!!
2011. 05. 11. | 09:34

Kedves Kérdező!
Attól félek, hogy azon kívül, amit személyesen tudnék mondani , sok okosat nem tudok hozzátenni. Azt tudom mondani, hogy nálunk is van hasonló probléma, de sajnos azon kívül, hogy másfajta inzulin adását lehet megkezdeni (hogy a helyi felszívódási zavart elkerüljük) nem nagyon tudtunk más megoldást felkínálni, sem a diabetológusok, sem a bőrgyógyászok. Ez feltételezhetően egy egyéni szöveti érzékenység, ami ehhez az elváltozáshoz vezet.

Orvosszakértő 2011. 05. 13. | 21:58
Szóljon hozzá!
Kommentezéshez lépjen be, vagy regisztráljon
close